Tipy Telč

Paddleboardy Telč

Pokud si chcete vychutnat Telč trochu netradičně, tak si rezervujte o letních víkendech zážitkovou paddleboardovou plavbu. Průvodce a instruktor v jedné osobě vás během 2 hodin naučí základům paddleboardingu, vezme vás na piknik na ostrově a zároveň si odnesete několik digitálních fotografií do rodinného alba. Plavbu si můžete rezervovat na www.paddleboardytelc.cz

Bistro Café Friends

Jediný podnik v Telči, který se dostal na pověstnou gastromapu Lukáše Hejlíka. V nabídce mají kromě výborné italské kávy i neotřelé menu složené z kvalitních a převážně místních plodin a surovin.

Telčské podzemí

Při návštěvě náměstí Zachariáše z Hradce by byla škoda minout nově otevřené podzemí. Pod zemským povrchem se skrývá část chodeb v původním stavu a další část je zrekonstruována a doplněna interaktivními expozicemi o vývoji města.

Věž sv. Ducha

Pozdně románská věž, která je v současné době doplněná o multimediální prezentaci. Expozice je tvořena světelnými panely, mapujícími jednotlivá historická období města ve vztahu k národním a světovým dějinám a to zejména výrazným grafickým projevem. 

Věž sv. Jakuba

Pokud si chcete vychutnat výhled na historické centrum z nadhledu, tak rozhodně nevynechejte ani věž sv. Jakuba na jejíž ochoz vede 40 kamenných a 105 dřevěných schodů.

Singletraily Telč

V těsné blízkosti Telče vznikly 3 nové traily pro ježdění na horských kolech. Traily jsou různých náročností, tudíž si zde zajezdí jak úplní začátečnící, tak i zkušenější bikeři.

Panský dvůr Telč

Areál Panského dvora Telč nabízí horolezeckou stěnu, lanové centrum, půjčovnu kol, dětskou hernu, ale i pivovar s restaurací.

Židovský hřbitov

Židovský hřbitov patří k opomíjeným místům Telče, ale pokud tam zavítáte v červenci a srpnu, tak se můžete těšit na výstavy a vernisáže lokálních umělců.

Rozhledna Oslednice

Kdyby vám nestačily výhledy na Telč z věží sv. Jakubu a sv. Ducha, tak můžete do třetice vystoupat na Oslednickou rozhlednu, která nabízí parádní výhled do okolní krajiny.

U Roštěnky

Rekreační areál u rybníka Roštýn nabízí pláž ke koupání, work-outové hřiště, ale i možnost zapůjčit si sportovní vybavení. Po sportu si můžete dát některé z jídel na grilu.

Pivovar Trojan

Místními vyhledávaný minipivovar s příjemným posezením a výběrem nepasterizovaných piv můžeme jedině doporučit.

Gamoneum

Galerie moderní i nemoderního umění se nachází v budově bývalé židovské synagogy a nabízí kavárnu, galerii i ateliéry místních umělců.

Muzeum Techniky

Muzeum techniky nabízí 900 metrů čtverečních plných aut, motocyklů, bicyklů a spousty dalších exponátů.

Golf Telč

Pouhých pár kilometrů od Telče si můžete zahrát golf nebo si zaplatit soukromou lekci s trenérem do úplných začátků.

Hrad Roštejn

Ideální cíl pro cyklistický výlet po okolí Telče.

Velký pařezitý rybník

Kousek od obce Řásná pod vrcholem Javořice naleznete tento skvost Vysočiny. V rybníce je celoročně čistá voda ke koupání a rozhodně byste ho neměli minout.

Míchova skála

Nádherná vyhlídka těsně pod vrcholem nejvyššího vrchu Vysočiny Javořice se nachází pouze pár kilometrů od Velkého pařezitého rybníku.

Zřícenina hradu Štamberk

V obci Lhotka u kousek od Telče stojí na skalnatém návrší zřícenina hradu Štamberk (původně Šternberk).